Kontakt z nami


E-mai: info@fundacjaprima.pl
Skype: fundacjaprima
Telefon: 533 034 000; 603 464 603

Sophia

Sophia trafiła do gliwickiego schroniska w maju 2009 r. Znalazła się tam w wyniku interwencji, ponieważ biegała po ruchliwym skrzyżowaniu ulic. Schroniskowy weterynarz ocenił wtedy jej wiek na ok. 9 lat (teraz już 11 lat). W schronisku odbyła kwarantannę; niestety, nikt jej nie szukał. Także w schronisku przeszła zabieg sterylizacji, jednakże później podupadła na zdrowiu, schudła i ważyła tylko 16 kg (teraz 26 kg).

Dlatego postanowiliśmy ją ratować i 13 czerwca 2009 r. Sophia została zabrana ze schroniska pod skrzydła Fundacji Boksery w Potrzebie. Zamieszkała w domu tymczasowym w Bytomiu. Była tam leczona i przeszła dwa poważne zabiegi, które zniosła bardzo dzielnie. Po 10 miesiącach pobytu w domu tymczasowym, 13 kwietnia 2010 r., Sophia została wyadoptowana do wyczekanego domu.

Zamieszkała w Mikołowie na Śląsku, w pięknym domu z ogrodem. Rodzina śledziła jej losy od samego początku. Widząc, że Sophia ma małe szanse na adopcję, zdecydowali się dać jej dom na ostatnie jej lata.

Sophia mieszka tam do dzisiejszego dnia. Cieszy się dobrym zdrowiem i jest radością wszystkich domowników, szczególnie dzieci. Świadomość tego, że uratowaliśmy staruszce życie, to ogromna satysfakcja.