Kontakt z nami


E-mai: info@fundacjaprima.pl
Skype: fundacjaprima
Telefon: 533 034 000; 603 464 603

O akcji...

Chcę adoptować psa, ale ...

Z różnych przyczyn nie będę mógł zapewnić mu długich, intensywnych spacerów. Adoptuj Starszego Psa - On nie potrzebuje męczących wędrówek. Spokojny spacer w pobliżu domu w zupełności Mu wystarczy.

Mam mało czasu.
Adoptuj Starszego Psa - z Nim nie trzeba się ciągle bawić i zajmować. Szybciej przystosuje się do Twojego rytmu dnia, będzie na Ciebie spokojnie czekał, gdy będziesz w pracy.

Mam małe dziecko i boję się o nie.
Adoptuj starszego psa - to raczej Jego będziesz musiał chronić przed dzieckiem.

Nie mam doświadczenia w wychowywaniu psów.
Adoptuj Starszego Psa - łatwiej skupić Jego uwagę, dzięki czemu uczy się szybciej. W swoim życiu dowiedział się już, co znaczy żyć w stadzie, potrafi porozumiewać się z jego członkami - zarówno ludzkimi, jak i zwierzęcymi. Może zapomniał o niektórych zasadach, ale otoczony miłością szybko sobie o nich przypomni (gdzie należy załatwić swoje potrzeby, że buty to nie zabawki, że są fajniejsze rzeczy do gryzienia niż sprzęty domowe itp.).

Tak, ale przecież ...

Starsze psy chorują.
Jednak czy młode są zawsze zdrowe? Opieka weterynaryjna jest niezbędna psu w każdym jest w każdym wieku. Szczeniak, młody pies także może zachorować, a my musimy ponieść związane z tym wydatki. Adoptując Starszego psa najczęściej wiemy, jakie dolegliwości mu doskwierają i jakiego wymagają leczenia. Możemy już na wstępie ocenić, czy damy radę. Jeśli nie stwierdzono przewlekłych chorób, to koszt opieki weterynaryjnej jest taki sam, jak młodego psa - ogranicza się do szczepień i profilaktyki.

Starsze psy krócej żyją.
Jednak czy mamy pewność co do długości życia młodych psów? Ważniejsza jest jakość spędzanego razem czasu. Możesz zapewnić Mu cudowną resztę życia i zyskać wspaniałego, wiernego towarzysza.

Starsze psy mają swoje nawyki.
Jednak czy młodsze nie mają? Każdy pies posiada jakiś bagaż doświadczeń. Na początku nowa sytuacja może go trochę zdezorientować i wpłynąć na czas adaptacji. Starszy pies, otoczony miłością, wyrozumiałością i cierpliwością, przypomni sobie to, czego się nauczył w swoim życiu i zapomni o przykrościach, które go spotkały.

Starsze psy wymagają specjalnego traktowania.
Jednak czy młode tego nie wymagają? W przypadku starszego psa łatwiej ocenić jego temperament i zachowanie, wiemy w jakiej jest kondycji. I, jeśli jest zdrowy, to wymaga dobrego żywienia, regularnych wizyt u weterynarza i odpowiedniej dawki ruchu - jak każdy inny pies.

"Stare serce kocha najwierniej" - tymi słowami chcemy zwrócić uwagę na psy, które pierwszą młodość mają za sobą. Pomysł akcji podsunęli nam nasi podopieczni, dla których los nie okazał się łaskawy i w jesieni życia tracąc dom, swojego pana, straciły bezpieczeństwo i miłość. Zdarzało się, że mijały miesiące, a nasi podopieczni czekali w domach tymczasowych na adopcje, a ludzie zainteresowani rezygnowali, słysząc, że pies ma więcej niż 5 lat. Ale i dla nich wychodziło słońce, po długim psim oczekiwaniu znajdował się ich nowy, prawdziwy ludzki przyjaciel, a my mogliśmy śledzić losy tych psów w nowych domach i wspólnie z właścicielami odkrywaliśmy uroki i radości psiego życia. Okazywało się, że starszy wiek nie ma znaczenia, a wręcz jest atutem. Chcemy naszą akcją zwrócić uwagę na starsze psy szukające nowych domów, chcemy obalić stereotypy, jakie często powszechnie z nimi się kojarzą. Do akcji zaprosiliśmy inne organizacje, którym los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny.

Akcję "Adoptuj starszego psa" wspierają:
Fundacja Pomocy Labradorom PRIMA
Fundacja Rottka
Szansa Na Pomoc Goldenom
Fundacja S.O.S dla zwierząt
Husky Adopcje
Fundacja Adopcje Malamutów w Poznaniu
Akity w potrzebie - Daj dom Akicie
Fundacja Boksery w Potrzebie
Fundacja Pomocy Goldenom AUREA