Kontakt z nami


E-mai: info@fundacjaprima.pl
Skype: fundacjaprima
Telefon: 533 034 000; 603 464 603

Goldenki z RadzyminaPoczątek 2007r.

Dotarła do "Szansy-na pomoc goldenom!" informacja, że dwie suczki: 9-letnia Princessa i 10-letnia Quennie (córka i matka) są do oddania z hodowli Rejentówka. Powodem oddania były sprawy rodzinne oraz fakt, że młodsze suki z hodowli oraz szczenięta nie dawały sukom spokoju.

Ponieważ suczki całe życie spędziły razem, postanowiliśmy szukać im wspólnego domu. Wydawało się, że to bardzo trudne zadanie, a jednak w niecały miesiąc obie sunie znalazły swój nowy dom. Adoptowała je nasza koleżanka z Szansy, właścicielka już dwóch psiaków.

Tak więc było poczwórne szczęście i poczwórne utrapienie, bo brakowało rąk do miziania. Pełnym zaskoczeniem było błyskawiczne zaaklimatyzowanie się obu suk w nowym domu oraz praktycznie żadnych kłopotów z dogadaniem się czterech suk.

Półtora roku później u Quennie weterynarz zdiagnozował astmę oraz zmiany nowotworowe przyzębia, a u młodszej Princessy - powiększone i niesprawne serce. Kilka dni później Princessa odeszła.

Natomiast Quennie dożyła swoich 13 urodzin zanim przegrała walkę z chorobą. Obie suczki ostatnie swoje lata przeżyły bardzo szczęśliwie. Były zadbane i kochane, a one odwzajemniały tę miłość i dawały swojej Pani wiele radości.